O firmie

Firma WagiBydgoszcz

Nasza firma powstała w 2002 roku i oferowała usługi związane z telekomunikacja przemysłową oraz sterowaniem. Zajmowaliśmy się także projektowaniem i instalacja sieci komputerowych na potrzeby wiodących w Bydgoszczy dostawców Internetu. Zajmowaliśmy się także projektowaniem i wdrażaniem sieci bezprzewodowych WiFi na potrzeby dostawców szerokopasmowego Internetu komercyjnego.

Chęć ciągłego rozszerzania oferty zainicjowała kolejny etap w działalności firmy. W roku 2006 założyliśmy warsztat naprawy wag elektronicznych. Działalność ta stała się od tego czasu wiodąca dla naszego przedsiębiorstwa. Zajmowaliśmy się naprawą wszelkiego typu przemysłowych wag elektronicznych. Nawiązaliśmy współpracę z głównymi polskimi i zagranicznymi dostawcami rozwiązań wagowych i staliśmy się ich autoryzowanymi przedstawicielami. Jednocześnie rozpoczęła się produkcja platformowych wag przemysłowych o wymiarach 1X1 do 1,5x1,5 metra.

Potrzeby wynikające z istniejącego już i dość dobrze rozwiniętego rynku usług naprawczych sprzętu ważącego skłaniały nas do dalszego poszerzania oferty firmy i w 2008 roku rozpoczęliśmy działalność handlową. W ofercie znalazły się części i podstawowe podzespoły wag elektronicznych. Nawiązaliśmy współpracę z firmami Zemic, Keli i Flintek oferując ich czujniki na rynku polskim a także na Litwie, Ukrainie i Węgrzech. Rok później do oferty włączyliśmy czujniki tensometryczne firm Vishay oraz Ascell Sensor. Ascell Sensor stał się naszym głównym dostawcą części do wag. Otrzymaliśmy od nich pełne wsparcie merytoryczne, serwisowe oraz know how. Dzięki temu staliśmy się przedstawicielem producenta czujników tensometrycznych i jesteśmy w stanie dostarczyć każdy także zaprojektowany przez zamawiającego czujnik tensometryczny.

Aktualnie realizujemy zamówienia związane z realizacją nietypowych czujników tensometrycznych produkowanych na zamówienie które pracują w takich dziedzinach jak: Zabezpieczenia suwnic i dźwigów, nadzór nad bezpieczeństwem imprez masowych, kontrola przeciążenia urządzeń podnośnikowych, przemysł kolejowy, przemysł wydobywczy oraz rafinerie, hutnictwo i odlewnictwo, przemysł kosmetyczny/dozowanie/, przemysł chemiczny, produkcja papieru, nawozy.

Nasza Historia
Powstanie firmy.
Założyliśmy firmę, która na rynku zaczęła oferować usługi związane z telekomunikacja przemysłową oraz sterowaniem.
Rozpoczęcie działalności na rynku wag elektronicznych.
Założyliśmy warsztat naprawy wag elektronicznych. Nawiązaliśmy współpracę z głównymi polskimi i zagranicznymi dostawcami rozwiązań wagowych i staliśmy się ich autoryzowanymi przedstawicielami.
Rozbudowa i rozwój
Nawiązaliśmy współpracę z firmami Zemic, Keli i Flintek oferując ich czujniki na rynku polskim a także na Litwie, Ukrainie i Węgrzech.
Poszerzenie oferty produktowej.
Włączamy do oferty czujniki tensometryczne firm Vishay oraz Ascell Sensor.
Równocześnie rozwijaliśmy kooperację z dostawcami mierników wagowych oraz sterowników do obsługi procesów przemysłowych. Włączyliśmy do oferty produkty firm Rhewa, Rinstrum, Axis, Dini Argeo oraz Systec. Mierniki i sterowniki tych producentów to trzon dzisiejszego zaawansowanego ważenia przy pomocy tensometrii oporowej. Dzięki tej współpracy jesteśmy dziś w stanie zaoferować każdy nowoczesny system ważący mogący kontrolować procesy przemysłowe. Obsługujemy systemy komunikacji 4-20mA, 0-10V lub Profibus lub Modbus rtu. Nasze rozwiązania pracują bezawaryjnie od niemal 10 lat.

Współpraca z producentami czujników i sterowników wagowych otworzyła przed nami kolejne możliwości. Bez większego problemu do oferty firmy weszły wagi samochodowe. We własnym zakresie stworzyliśmy model elektroniczny wagi i przystąpiliśmy do produkcji seryjnej. W ofercie znajdują się wagi o długości 14, 16 i 18 metrów. Istnieje oczywiście możliwość dowolnego komponowania pomostów i dzięki temu możemy uzyskać wymiary niestandardowe np.: 24 metry. Platformy wagi samochodowej wykonujemy w technologii stalowo-betonowej obecnie najlepszej pod względem cena do jakości.